پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

شرح خبر

ارسال شده در تاریخ : 23 بهمن 1396 - 16:25

برگزاری همایش علمی تحقیقی «مذاهب اسلامی» در زاهدان

گروه معارف: نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی «مذاهب اسلامی» از روز چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه به‌مدت سه روز در زاهدان برگزار می‌شود.

برگزاری همایش علمی تحقیقی «مذاهب اسلامی» در زاهدان

بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی «مذاهب اسلامی» از روز چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه به‌مدت سه روز در زاهدان برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این همایش با حضور جمعی از برجسته‌ترین علمای شیعه و سنی کشور برگزار می‌شود و آیت الله سید موسی موسوی، قائم مقام مجمع تقریب مذاهب اسلامی و آیت‌الله سید مجتبی حسینی، نماینده رهبر معظم انقلاب در کشور عراق از سخنرانان اصلی این همایش خواهند بود.
آیت‌الله ‌سلیمانی با بیان اینکه این همایش در قالب سه کمیسیون کلامی، اجتماعی و بانوان برگزار می‌شود، افزود: رویکرد کمیسیون کلامی، بررسی دعاوی جریان‌های تکفیری و آیات مورد استناد آنان با محورهای وجوب نبرد با تمامی کفار اعم از اهل کتاب و مشرکان، استفاده بدون قید و شرط از خشونت، حکم به کفر تمامی سران کشورهای اسلامی و ملت‌های آنان از همه فرق، دارالکفر دانستن کشورهای اسلامی و اولویت جنگ با کفار نزدیک است.
وی بیان کرد: در کمیسیون اجتماعی نیز مباحثی همچون سیره رسول خدا(ص) در رفتار با مؤمنان و مخالفان، حل منازعات داخلی و تمدن‌سازی اسلامی و انحراف گروه‌های تکفیری از سیره پیامبر رحمت مطرح می‌شود.
امام جمعه زاهدان افزود: کمیسیون بانوان نیز به نقش‌های اولیه و ثانویه زنان در خصوص نقش مادری، نقش همسری و نقش تربیت فرزندان و همچنین در موضوعات زن و رسانه، زن و فعالیت‌های اجتماعی، رابطه اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی زنان با تحکیم نظام خانواده، زن و سلامت جسمی و روانی، جایگاه و نقش زن در اندیشه متفکران معاصر فریقین (امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، شهید مطهری، سید ابوالحسن ندوی، سید قطب، ابوالاعلی مودودی) می‌پردازد.
نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: در این همایش علمای شیعه و سنی استان‌های مختلف کشور از جمله خراسان رضوی و جنوبی، آذربایجان شرقی و غربی، کرمان، کردستان، قم، تهران، اصفهان، کرمانشاه، لرستان و سیستان و بلوچستان گرد هم می‌آیند.

.:: نظرات شما ::.

captcha