پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

شرح خبر

ارسال شده در تاریخ : 09 آذر 1398 - 19:54

جزئیات افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان اعلام شد

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در رتبه‌بندی معلمان ۵ رتبه در نظر گرفته شده است، گفت: تمام آموزگاران، دبیران، مربیان تربیتی، دبیران ورزش، مشاوران واحدهای آموزشی، مدیر و معاون آموزشی مشمول طرح رتبه‌بندی قرار می‌گیرند و کسانی که از گروه آموزشی به اداری رفتند می‌توانند به بخش آموزشی برگردند.

جزئیات افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان اعلام شد

وی با بیان اینکه این طرح شامل افرادی می‌شود که حداقل ۲ سال سابقه معلمی داشته باشند، گفت: رتبه اول بعد از ۲ سال، رتبه دوم پس از ۶ سال و همین‌طور رتبه سوم بعد از ۱۲ سال، رتبه چهارم بعد از ۱۸ سال و رتبه پنجم پس از ۲۴ سال خدمت خواهد بود البته ارتقای رتبه به شرط کسب توانمندی است.

حاجی میرزایی درباره میزان افزایش حقوق معلمان افزود: فاصله‌های دریافتی معلمان با سایر کارمندان نیازمند ترمیم جدی است و باید با راهکار جدی‌تر  گام بلندتر مانند قانون مالی خاص برای معلمان برداشته شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره بودجه سال آینده آموزش و پرورش گفت: وضع بودجه آموزش و پرورش، خوب نیست البته در مقایسه با سایر دستگاه‌ها بیشتر است اما این بودجه توان حمایت از آموزش و پرورش را ندارد بنابراین نیازمند توجه عمیق‌تر هستیم و تلاشمان این است که افزایش یابد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی ما ۷۳ هزار میلیارد تومان است اما آنچه در بودجه در نظر گرفته شده ۵۴ هزار میلیارد تومان است. البته هنوز تصویب نشده است.

منبع :

نظرات شما

captcha