پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

کارگاه آموزش اصول داستان‌نویسی «کاغذ سفید»

کارگاه آموزش اصول داستان‌نویسی «کاغذ سفید»
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 26 تیر 1396
ساعت شروع : 17:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : فرهنگسرای فردوس واقع در میدان صادقیه، بلوار فردوس شرق، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای فردوس
کد مراسم : 96928
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

کارگاه نویسندگی «کاغذ سفید» همزمان با جشنواره تابستانی تهران و با شعار محوری "زندگی آموختنی است"، با هدف ایجاد خلاقیت و توانمندی از طریق نوشته‌، تقویت حس خودباوری و اعتماد به نفس، تحلیل قصه‌ها و شعرها از بعد روان‌شناختی، ایجاد فضایی امن برای بحث‌های آزاد، سود بردن از نوشتن برای کشف ارزش‌ها و توانایی‌ها، آشنایی با دیدگاه‌های متفاوت و نویسندگان برگزار می شود.

مهدی طهوری نویسنده کودک و نوجوان و خالق آثاری همچون «کشف‌الغطاء»، «افسانه اوجی»، «سلحشوران داغستان»، «محمد مصدق (زندگینامه)» و «مشارکت» به عنوان کارشناس در این کارگاه به آموزش اصول داستان‌نویسی می‌پردازد و شرکت‌کنندگان در این برنامه را برای خلق نخستین آثار خود همراهی می‌کند.

طهوری در مورد موضوع جلسه می گوید: در این نشست درباره استفاده از قانون احتمالات صحبت خواهد شد .يكي از روش‌هاي جذابيت بخشيدن به داستان استفاده از احتمالات است. اصلي در داستان نويسي هست كه مي‌گويد هر موقعيت داستاني يك احتمال از ميليون‌ها احتمال است. نویسنده با بهره گیری از این اصل هر موقعیت را به روش‌های مختلف می چیند و بهترین را انتخاب می کند. در واقع اولین گزینه بهترین گزینه نیست.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای فردوس واقع در میدان صادقیه، بلوار فردوس شرق، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره 44081043 تماس بگیرند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha