پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

ارایه آثار فرهنگی و هنری در " کوچه هنرهای ایرانی "

ارایه آثار فرهنگی و هنری در " کوچه هنرهای ایرانی "
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 20 تیر 1396
ساعت شروع : 09:00
ساعت پایان : 19:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : میدان رسالت ، خیابان شهید آیت ا... مدنی ، بعد از تقاطع گلبرگ ، کوچه بوستان فدک
مجری / مرجع خبر: فرهنگ سرای گلستان
کد مراسم : 96918
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

هدف از برگزاری این بازارچه تکریم و پاسداشت گویش‌ها، آداب‌ورسوم ، سنت‌ها و فرهنگ ایرانی ،سنت‌ها ، ارایه آثار فرهنگی و هنری هنرمندان و معرفی شاخه‏‌های گوناگون هنر و آشنایی بیشتر شهروندان با این محصولات است.

بر اساس این گزارش ؛ جمعی از هنرمندان آثار خلق شده خود را که شامل معرق کاری ، منبت کاری ، سوخت چوب ، گلیم بافی ، نقاشی ، خوشنویسی ، عروسک سازی ، معرق موزاییک ، صنایع دستی ، سفالگری و... در معرض دید عموم قرار می‌‏دهند.

در این بازارچه هنرمندانی از رشته های مختلف صنایع دستی مانند: سفال ، تپینه ، طراحی روی شیشه ، زیورآلات سنتی و... حضور دارند.

گفتنی است ؛ صنايع دستى به‌عنوان زيرمجموعه‌اى وسيع از هنرهاى سنتى ايران از گذشته‌هاى دور تا امروز جايگاه ويژه‌اى در فرهنگ بومى و معنوى سرزمين‌مان داشته است. صنايع دستى به آن گروه از صنايعى گفته مى‌شود که مهارت، ذوق و بينش انسان در آن نقش اساسى دارد. صنايع دستى بازتابى از تاريخ تمدن هر ملت و قومى است و مى‌توان انتشار مؤثرى براى فرهنگ و سنن مناطق مختلف باشد.

بازارچه " کوچه هنرهای ایرانی " با حضور هنرمندان و کار آفرینان روز سه شنبه 20 تیر ماه از ساعت 9 تا 19 به همت خانه فرهنگ فدک در بوستان فدک برپا می شود.

علاقمندان برای شرکت در این بازارچه صنایع دستی می توانند به نشانی میدان رسالت ، خیابان شهید آیت ا... مدنی ، بعد از تقاطع گلبرگ ، کوچه بوستان فدک مراجعه کنند. و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 77813002 تماس بگیرند .
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha