پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

پنجاه و دومین نشست «ترنم قلم به نقد و بررسی کتاب «یک پرونده کهنه»

 پنجاه و دومین نشست «ترنم قلم به نقد و بررسی کتاب  «یک پرونده کهنه»
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 20 تیر 1396
ساعت شروع : 17:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : کتابخانه فرهنگسرای گلستان به نشانی تهران ، نارمک ، میدان هلال احمر، خیابان گلستان
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای گلستان
کد مراسم : 96884
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

این داستان، ماجرای پنج نفر را روایت می کند؛ یک سرهنگ ستاد، یک سرگرد فراری، یک سروان اخراجی و دو نفر شخصی. دور یک میز گرد قدیمی با چند صندلی لهستانی و یک چراغ سقفی حبابدار که نور اندکی به اتاق می‌پاشید. پرده‌ها را کشیده بودند. نمی‌دانستند که بیرون برفِ ریزی شروع به باریدن کرده. زمستان سختی بود. دایم برف می‌بارید. همه جا یخ زده بود، حتی شاخه‌های درختان یخ زده بودند و از آنها قندیل‌های بلورین آویزان بود. هرشب چند پرنده یخ می‌زدند و زیر شاخه‌ها می‌افتادند اما کسی به آنها نگاه نمی‌کرد.

از رضا جولایی، پیش از این آثاری مانند حکایت سلسله پشت کمانان (رمان)، تالار طربخانه (مجموعه داستان)، شب ظلمانی یلدا (رمان)، حدیث دردکشان (داستان بلند)، سوءقصد به ذات همایونی (رمان)، جاودانگان (داستان بلند) و نسترن‌های صورتی (مجموعه داستان) منتشر شده است.

جولایی همچنین برنده جایزه ادبی کرمانشاه برای مجموعه داستان برکه‌های باد، برنده لوح زرین و گواهی افتخار بهترین مجموعه داستان بعد از انقلاب برای کتاب: جامه به خوناب، برنده تندیس زرین جایزه ادبی یلدا برای کتاب باران‌های سبز و برنده جایزه جشنواره‌ ادبی اصفهان، برنده جایزه تقدیری مهرگان و نامزد جایزه منتقدان مطبوعات برای رمان سیماب و کیمیای جان به شمار می‌رود.

رمان «یک پرونده‌ کهنه» نوشته‌ «رضا جولایی» از سوی «نشر آموت» منتشرشده و سه شنبه 20 تیرماه ساعت 17 در کتابخانه فرهنگسرای گلستان به نشانی تهران ، نارمک ، میدان هلال احمر، خیابان گلستان با حضور نویسنده، حسن میرعابدینی و محمدرضا گودرزی نقد می شود.علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 77827730 تماس بگیرید .
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha