پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

نمایشگاه هنر گلچوب ،هنرابتکار

نمایشگاه هنر گلچوب ،هنرابتکار
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 01 خرداد 1396
تاریخ پایان : 07 خرداد 1396
ساعت شروع : 09:00
ساعت پایان : 20:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : بزرگراه آیت ا.. صدر – میدان پیروز – بلوار قیطریه – بوستان قیطریه
مجری / مرجع خبر: نگارخانه فرهنگسرای ملل
کد مراسم : 96678
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

هنر گلچوب، هنری است ذهنی و برگرفته از قوه ابتکار و خلاقیت هنرمند با استفاده از مواد طبیعی و هرچیز کوچک و به ظاهر بی اهمیت مانند:برگ، هسته، حبوبات، بذرها، دانه و ... بر روی یک تکه چوب نقش می بندد. مهدی حکیم الهی با بیان اینکه تمام اشیایی که تابلوهایش را با آنها می سازد از محیط طبیعی اطراف خود و بدون صرف هیچگونه هزینه ای جمع آوری می کند افزود: به دلیل اینکه تمام کارهای انجام شده ام به شکل گل هستند، نام این کار را گلچوب گذاشتم که با توجه به متون فارسی انتخاب کرده ام.
وی در ادامه گفت : در ابتدا سیبی را که خشک کرده و بر روی تکه چوبی چسباندم و از این کار بسیار خوشم آمد و از آن به بعد سعی می کردم تمام چیزهایی را که تا آن زمان جمع کرده بودم با ایده هایی که گاه و بیگاه به ذهنم می رسید به صورت یک مجموعه جمع آوری کنم. الهی افزود: از سال 88 آثار هنری خودم را در فرهنگسراهای مختلف در معرض دید علاقه مندان قرار داده ام و در حال حاضربه مدت 2سال است که با عضویت در کانون کارآفرینی فرهنگ سرای کار در روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته درنمایشگاه و ورکشاپ های آموزشی کانون کارآفرینی فرهنگسرای کار حضور دارم که علاوه بر فروش تابلوها به علاقمندان این هنر آموزش می دهم. الهی در پایان گفت: فراگیری این هنر نیازمند هزینه چندانی نیست و تنها برای یادگیری قدم اول علاقه مندی و سپس به قوه خلاقیت و ابتکار فرد نیاز است تا بتواند آثاری تازه را خلق کند.
نمایشگاهی از آثار این هنرمند خلاق از اول تا هفتم خرداد ماه در نگارخانه ملل واقع درفرهنگسرای ملل به نشانی: بزرگراه آیت ا.. صدر – میدان پیروز – بلوار قیطریه – بوستان قیطریه از ساعت 9 تا 20 برپا خواهد بود.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 22671718 تماس و یا به آدرس اینترنتی kar.farhangsara.ir مراجعه نمایند
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha