پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

(ستارگان پرفروغ) تجلیل از خانواده شهید جاوید الاثر خلبان ابوالحسن ابوالحسنی

(ستارگان پرفروغ) تجلیل از خانواده شهید جاوید الاثر خلبان ابوالحسن ابوالحسنی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 03 خرداد 1396
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : تهران‌ میدان قدس (تجریش)، خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، خیابان امیر سلیمانی ،فرهنگسرای امام (ره)
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای امام (ره)
کد مراسم : 96656
عرض تسلیت / پیام شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

در این مراسم همکاران فرهنگسرای امام (ره) جهت ادای احترام به خانواده شهید جاوید الاثر خلبان ابوالحسن ابوالحسنی دربیت شهید حضوربهم می‌رسانند.
امیر سرلشکر خلبان شهید مفقودالاثر ابوالحسن ابوالحسنی‌درون‌کلا در سال 1329 در خانواده‌ای مذهبی و زحمت‌کش در شهر بابل به‌دنیا آمد.
شهید مفقودالاثر ابوالحسنی در سال 1353 موفق به اخذ نشان و مدرک خلبانی شد و به جمع تیزپروازان هواپیمای شکاری F5 پیوست و بعدها دوره‌های معلمی خلبانی را نیز گذراند. در دوران جنگ تحمیلی، داوطلبانه پروازهای زیادی را برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب انجام داد تا اینکه در ساعت 11 صبح روز پنجم آذرماه 59 به مأموریت برون‌مرزی بمباران تأسیسات برق سد دوکان اعزام شد که پس از انجام مأموریت، براثر اصابت موشک، هواپیمایش به آتش کشیده و مفقودالاثر شد.در تاریخ 22 شهریور 60 بود که گواهی شهادت شهید ابوالحسنی از سوی صلیب سرخ جهانی به خانواده‌اش اعلام‌شده و پیکر پاک ایشان نیز 35 سال مفقود باقی‌مانده است.
علاقه‌مندان جهت اطلاع از برنامه های فرهنگسرای امام (ره) می‌‎توانند به نشانی تهران‌ میدان قدس (تجریش)، خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، خیابان امیر سلیمانی ،فرهنگسرای امام (ره) مراجعه کنند.و یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 26100780 تماس بگیرند
همچنین علاقه‌مندان برای اطلاع بیشتر از آخرین اخبار برنامه‌ها و فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری شهر تهران و فرهنگسرای امام(ره) می‌توانند به نشانی ساب پورتال imam.farhangsara.ir و رسانه خبری www.fhnews.ir مراجعه کنند.
اشتراک گذاری :

پیام شما / عرض تسلیت

captcha

مراسم های مشابه