پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

روز فرهنگ تجلیل از آیت ا... سید رضی شیرازی

روز فرهنگ تجلیل از آیت ا... سید رضی شیرازی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 24 اردیبهشت 1396
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : مسجد شفا واقع یوسف آباد، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی، انتهای خیابان یازدهم، کوچه شرافت
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای سرو
کد مراسم : 96604
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

مراسم تجلیل از حکیم دانا و مدرس توانا آیت الله سید رضی شیرازی، به مناسبت لغو امتیاز تنباکو به فتوای سید محمدحسن حسینی شیرازی، در ویژه برنامه روز فرهنگ، به همت فرهنگسرای سرو، یکشنبه 23 اردیبهشت ماه، همزمان با نماز ظهر و عصر در مسجد شفا برگزار می شود .
ویژه برنامه روز فرهنگ با هدف شناسائی، معرفی و ارج نهادن به مقام والای تلاشگران، خادمان، مدرسان، اندیشمندان، فعالان در عرصه ی فرهنگ برگزار می شود .

آیت الله سید رضی شیرازی، سال ۱۳۰۷ در نجف اشرف دیده به جهان گشود و تا سی سالگی در همان مکان به تحصیل مراحل علمی، اعم از مقدمات، سطح و خارج فقه و اصول پرداخت. برجسته‌ترین استادان ایشان در نجف بزرگانی همچون والدشان سید محمد حسین شیرازی، جد مادری ایشان شیخ محمد کاظم شیرازی و آیت‌الله شیخ حسین حلی بوده‌اند. ایشان نخستین اجازه اجتهاد را در سالهای جوانی از شیخ محمد حسین کاشف الغطاء دریافت کرد. پس از این دوره در تهران رحل اقامت افکند. وی از سال ۱۳۳۸ شمسی تا کنون به تدریس سطوح عالیه خارج فقه، اصول و فلسفه پرداخته است. حاصل این سالها تربیت علمی و اخلاقی شاگردان متعدد و تألیف کتب علمی است. ایشان سال 1344، به مسجد شفا رفت، مسجد شفا به دستور آقای بروجردی ساخته شد و اقامه نماز جماعت در مسجد شفاء تهران و تفسیر قرآن و بیان مباحث اخلاقی و تربیت جوانان و مشتاقان علوم اسلامی و بحث و گفتگو با اقلیتهای مذهبی اهتمام داشته است. طبق مستندات موجود، تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از پیروان ادیان مختلف در محضر ایشان به دین اسلام مشرف شده‌اند
علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به مسجد شفا واقع یوسف آباد، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی، انتهای خیابان یازدهم، کوچه شرافت مراجعه کنند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha