پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی

بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 16 اردیبهشت 1396
تاریخ پایان : 22 اردیبهشت 1396
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
مجری / مرجع خبر: تئاترشهر
کد مراسم : 96567
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

طبق تازه ترین برنامه ارائه شده از سوی دبیرخانه بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی از ساعت 9 تا 21 روز شنبه 16 تا یکشنبه 17 اردیبهشت «کارگاه تمرین اجرا» در پلاتو اجرا برگزار می شود.

از روز دوشنبه 18 تا چهارشنبه 20 اردیبشهت هم ساعت 15 و 17 به ترتیب نمایش های «رویای کولی آشفته» به کارگردانی امین محمدی در یک روز و «پاریس آبی/سفید/ قرمز» به کارگردانی سروش طاهری طی دو روز در پلاتو اجرا به صحنه می روند. این در حالی است که روز پنجشنبه 21 اردیبهشت در همین تالار «کارگاه تمرین اجرا» برگزار می شود. اجرای کارگاهی «ولمینسکی» از کشور لهستان نیز روز جمعه 22 اردیبهشت در پلاتو اجرا تئاتر شهر میزبان علاقه مندان خواهد بود.

تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر نیز از ساعت 13 تا 16:30 روز جمعه 22 اردیبهشت نیز میزبانی بخش سمینارهای پژوهشی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران را به عهده گرفته است.

در این بخش به ترتیب مقالات «مطالعه تحلیلی- تطبیقی نقش آموزش دانشگاهی تئاتردر پیشبرد تئاتر شهرستان های کرمان، تبریز و اراک» با سخنرانی سام ایزدی خالق آبادی، «نوشتار زنانه در نمایش های شادی آور زنان» با سخنرانی سپیده شمس، «ایده دراماتورژی فلسفی: صورت هرمنوتیکی مفهوم امر تراژیک نزد نیچه» با سخنرانی سعید نیکو رزم، « ساز و کار پنجره ای کانونی شدگی در واسازی روایت نمایش هملت» با سخنرانی احسان آجرلو، « بررسی کمی آثار ترجمه شده و تالیفی درباره نظریه تئاتر برشت در ایران» با سخنرانی سمانه زارع پور، « بررسی سنت و مدرنیته در پایان نامه های سال های 43 تا 57 دانشجویان مقطع کارشناسی رشته نمایش تهران » با سخنرانی رضا نادری، « دولت، دانشگاه، تئاتر خصوصی» با سخنرانی سجاد یاری در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر ارائه می شود.

علاقه مندان و تماشاگران می توانند برای آگاهی از تازه ترین رویدادها و اطلاعات آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به سایت این مجموعه با آدرس www.teatreshahr.com مراجعه کنند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha