پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

هشتمین نمایشگاه و جشنواره اقوام ایرانی

هشتمین نمایشگاه و جشنواره اقوام ایرانی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 10 اردیبهشت 1396
تاریخ پایان : 22 اردیبهشت 1396
ساعت شروع : 10:00
ساعت پایان : 22:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : فرهنگسرای بهمن به نشانی میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای بهمن
کد مراسم : 96543
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

در این جشنواره فرهنگی هنری که همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب برپا است، انواع سوغات و صنایع دستی استان های مختلف در 60 غرفه از تولید به مصرف به بازدیدکنندگان عرضه می شود.

در این جشنواره غرفه داران 22 استان مختلف کشور بخش هایی از فرهنگ و آداب و رسوم شهرهای خود را برای آشنایی بیشتر به علاقمندان و بازدید کنندگان معرفی می کنند.

در این جشنواره که با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی مبتنی بر ظرفیت‌های بومی کشور و به منظور معرفی آداب ورسوم و سنن اقوام ایرانی برپا شده است، 5 گروه موسیقی سنتی و فولکوریک از استان های کردستان، آذربایجان، خراسان و گروه های هنری ایل قشقایی و کُرمانج با اجرای برنامه های زنده لحظات خوشی را برای خانواده ها فراهم می کنند.

ازجمله صنایع دستی و سوغات عرضه شده در این نمایشگاه می توان به؛ عرقیات کاشان، معجون مسقطی، زیورآلات البرز، دیزی سنگی خراسان، سفال همدان، حلوای دونر، چاقوی زنجان، ادویه جات خراسان، نان برنجی، زیتون گیلان، کیف و گلیم اردبیل، عسل سبلان، فالوده و شربت خوراکی شیراز، آش قشقایی، نان محلی خراسان، رب انار، رب لیمو عمانی، فلافل خوزستان، دوغ محلی قزوین، کباب لقمه الموت قزوین، انواع نان برنجی های زعفرانی و کاک تخم مرغی کرمانشاه، انواع سوغات یزد و ... اشاره کرد.

علاقه مندان برای بازدید از این جشنواره و نمایشگاه می توانند در ساعات ذکرشده فرهنگسرای بهمن به نشانی میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه کرده و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55058892 تماس بگیرند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha