پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

هشتمین دوره فرهنگ‌سرای کتاب

هشتمین دوره فرهنگ‌سرای کتاب
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 13 اردیبهشت 1396
تاریخ پایان : 23 اردیبهشت 1396
ساعت شروع : 10:00
ساعت پایان : 20:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای خاتم (ص)
کد مراسم : 96541
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

پارک کتاب کودک و قصه گویی کودکان با هدف ایجاد علاقه در کودکان از 13 تا 23 اردیبهشت در هشتمین دوره فرهنگ‌سرای کتاب در محل نمایشگاه‌های شهر آفتاب برپا می شود.
به گفته حامد طراحی رییس فرهنگسرای خاتم(ص) و مدیر فرهنگی هنری منطقه 18 ، پارک کتاب کودک الگویی از برنامه‌های خلاق است که می‌تواند کودک را به مطالعه علاقه‌مند کند.
وی افزود: پارک کتاب کودک با بهره‌گیری از تکنیک‌های مختلف «دنیای کودک» را به «جهان کتاب‌ها» پیوند می‌زند و تصویر کتاب که به دلیل بروز رسانه‌های نوظهور تا حدودی تحت تأثیر قرار گرفته، در ذهن کودک باز طراحی می‌شود.
طراحی گفت: در برنامه‌های پارک کتاب تلاش می‌شود تا از طریق بازی های خلاق و قصه گویی ، مفهومی از کتاب‌ها در ذهن کودک ایجاد شود که به سمت کتاب بیش از سایر رسانه‌ها راغب باشند.
رییس فرهنگسرای خاتم(ص) با اشاره به حضور فعال مریم اسدی و مریم شفیع زاده کارشناسان و متخصصین حوزه کودک در برنامه های پارک کتاب کودک اظهار داشت: مریم اسدی مربی کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، برگزیده دو دوره قصه گویی در استان تهران، برگزیده کشوری نمایش عروسکی ، برگزیده ی ایده های کتاب خوانی، مدرس اموزش روش های قصه گویی در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و مربی طرح مادران قصه گوست.

• قصه گویی کودکان و آموزش قصه گویی برای مادران
مدیر فرهنگی هنری منطقه 18 از اجرای برنامه آموزشی قصه گویی در فرهنگسرای کتاب خبر داد و گفت: در این کارگاه آموزشی ضمن اشاره به ضرورت قصه گویی، معیار های لازم برای انتخاب قصه ، طراحی و تعیین ساختار برای اجرای قصه و طراحی لحن و بیان متناسب با شخصیت ها و حوادث قصه ، اصول اجرا و ارزیابی یک قصه گویی ساده به مادران آموزش داده خواهد شد .

• نشست کانون های ادبی در فرهنگسرای کتاب
رییس فرهنگسرای خاتم(ص) با اشاره به اجرای نشست کانون های ادبی منطقه 18 در فرهنگسرای کتاب اظهار داشت: این برنامه با حضور کانون های ادبی کتابخانه های قائم، فجر و استاد حکیمی روز سه شنبه 19 اردیبهشت در فرهنگسرای کتاب برگزار خواهد شد .
وی افزود: کانون ادبی باران کتابخانه استاد حکیمی، کانون ادبی قائم کتابخانه قائم و کانون ادبی فجر کتابخانه فجر از ساعت 15 در محل دائمی نمایشگاه کتاب حضور خواهند یافت و بعد از بازدید نیم روزه در این نمایشگاه کتاب در محل غرفه فرهنگسرای کتاب حضور یافته و نشست مذکور برگزار خواهد شد .این برنامه با حضور فائزه شکیبا نویسنده کتاب های قطار احمد ، بخوای شبانه هور از ساعت 18 تا 19 برگزار می شود .

• عقد تفاهم نامه با ناشران

حامد طراحی در خصوص عقد تفاهم نامه با ناشرین گفت: ساعت 10 روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه تفاهم نامه همکاری بین فرهنگسرای خاتم (ص) و انتشارات هزاره ققنوس با مدیریت رضا حاجی آبادی و انتشارات سرگیس با مدیریت محمد محمدی در محل فرهنگسرای کتاب منعقد خواهد شد . در این تفاهم نامه دو طرف متعهد به همکاری در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه خواهند بود .

• رونمایی از شعر سبز در گلدان
مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 18 از رونمایی شعر سبز در گلدان در نمایشگاه سی ام خبر داد و گفت: شعر سبز در گلدان توسط نسرین صمصامی شاعر حوزه کودک و نوجوان سروده شده و این اثر روز چهارشنبه 20 اردیبهشت با حضور گروه سرود دبستان دخترانه سعادت اجرا و رونمایی می شود. صمصامی شاعر کتب درسی در حوزه کودک و نوجوان است و گوزن شیشه ای و گرگ را دیده ام از جمله آثار اوست.
گفتنی است ویژه برنامه های فرهنگسرای خاتم(ص) در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تا 23 اردیبهشت هر روز از ساعت 10 تا 20 شب در فرهنگسرای کتاب پذیرای علاقمندان است.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha