پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

خوانش نمایشنامه " پلیکان"

خوانش نمایشنامه " پلیکان"
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 16 اردیبهشت 1396
ساعت شروع : 19:30
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای گلستان
کد مراسم : 96532
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

نمایشنامه " پلیکان " نوشته آگوست استریندبرگ نمایشنامه نویس مطرح و شهیر سوئد با ترجمه جواد عاطفه بصورت رایگان اجرا می‌شود.

یوهان اگوست استریندبرگ داستان کوتاه، رمان و نمایشنامه نویس پرکار سوئدی است که در کنار هنریک ایبسن، سورن کیرکگارد و هانس کریستین آندرسن از مهمترین و تأثیرگذارترین نویسندگان اسکاندیناوی به‌شمار می‌آید. استریندبرگ یکی از بنیان‌گذاران تئاتر مدرن شمرده می‌شود و در وطنش به شکسپیر سوئد معروف بود. او استاد مسلم اکسپرسیونیسم در تئاتر است.

گفتنی است ؛ استریندبرگ از پیشگامان نوگرایی در ادبیات سوئد بود. مجموعه آثارش در زبان سوئدی به ۵۵ اثر می‌رسد. از وی کتاب‌ها و نمایشنامه‌های متعددی به فارسی ترجمه و چاپ شده است؛ از جمله پدر، تودۀ هیزم، پلیکان و سونات اشباح ،ماجراها ، تقدیرهای سوئدی ، متأهل ، سفر پیتر خوش‌شانس ، پدر ، بانو جولیا ، طلبکارهابه سوی دمشق و ...

داستان نمایشنامه «پلیکان» روایت کننده اتفاق‌های مابین مادر و دو فرزندش ـ یک پسر و یک دختر ـ و همسر دختر، از فردای خاکسپاری پدر خانواده است. پدری که به دلیل بدرفتاری‌های مادر در ناامیدی کامل می‌میرد. مادر فقط ادای مادری دارد و حتی غذا را نیز از فرزندانش دریغ کرده است.

نمایشنامه «پلیکان» اثر آگوست استریندبرگ و ترجمه جواد عاطفه با شمارگان هزار و 100 نسخه، 88 صفحه و بهای 6 هزار و 600 تومان از سوی نشر افراز روانه کتابفروشی‌ها شده است.

رضا تفکری ، پگاه فولادی ، پریسا صنیعی ، همایون ظفرپور و محمد خبوشان از عوامل اجرایی نمایشنامه‌ " پلیکان " هستند.

نمایشنامه‌ " پلیکان " شامگاه شنبه 16 اردیبهشت ماه ساعت 19:30 در فرهنگسرای گلستان و به صورت رایگان اجرا می‌شود.

نمایش فوق در فرهنگسرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک خوانش نقد و بررسی می شود . علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 77815173 تماس بگیرند .

اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha