پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

دومین جشنواره کسب و کار کامپوزیت ایران

دومین جشنواره کسب و کار کامپوزیت ایران
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 07 آذر 1397
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : تهران _ پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
کد مراسم : 974058
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

معرفی جشنواره کسب و کار کامپوزیت ایران:

یکی از مشکلات مرتبط با موضوعات تحقیقاتی عدم فراهم بودن بستر مناسب جهت گذر از مرحله تولید علم به تولید ثروت است. در همین راستا فقدان هدف گذاری و انگیزه سازی برای محققین و نبود زمینه ارتباطی بین فناور و سرمایه گذار قطعا در تشدید این چالش موثر می­باشد. عمدتا فناوران شناخت صحیحی از بازار ندارند و از سوی دیگر سرمایه گذاران دسترسی لازم به دانش و فن آوری مورد نیاز را ندارند، لذا برپایی جشنواره­ هایی که ارتباط رو در رو و تعاملی بین این دو را فراهم می­نماید، ضروری بنظر می­رسد.

در غیاب چنین بستری، سرمایه گذاران در نهایت وابسته به بهره گیری از واحدهای تحقیق و توسعه درون شرکتی که هزینه­های بسیاری را بر آنها تحمیل می­کند و یا وابسته به مراکز علمی خارج از کشور خواهند بود. در نقطه مقابل فناوران و محققین نیز موضوعات پژوهشی خود را صرف بر تولید علم و یا انتشار محصولات اکادمیک معطوف می­دارند و هیچ بهره مادی و اقتصادی از تحقیقات علمی خود نمی­برند و تنها به خوراک علمی دیگر رقبای علمی خود در دیگر نقاط دنیا کمک می­کنند.

بسیاری از طرح­ها و ایده­های نو آورانه در جامعه فنی کشور ما به دلیل عدم وجود بسترهای مناسب برای معرفی و رشد آنها و همچنین عدم تامین مالی مناسب نمی­توانند تبدیل به ارزش افزوده شده و به رشد اقتصادی برسند. بسیاری از طرح­ها به دلیل نا آشنا بودن خالقان آنها با روند ثبت اختراع دچار مشکل شده و قبل از آنکه فرصت مناسب برای تجاری شدن و یا معرفی بیابند، از مالکیت آنها خارج شده و با مشکلات حقوقی عدیده­ای مواجه می­شوند.

برگزاری هدفمند و عملیاتی چنین جشنواره­های کسب وکار که همراه با معرفی انواع حمایت و آموزش های مختلف از جمله تهیه طرح­های تجاری- اقتصادی و ثبت اختراع است، قطعا می­تواند منجر به ورود ایده های نو همراه با الگوهای صحیح اقتصادی و معرفی آنها به سرمایه گذاران و تولید کنندگان شود. طبیعی است که در چنین فضایی تعاملی، یک رابطه برد-برد در منافع اقتصادی و معنوی برای تمامی طرفین بوجود می­آید.

شروع فراخوان:اول خرداد 1397
پایان مهلت ارسال طرح ها:31 مرداد ماه 1397
اعلام نتایج بررسی اولیه طرح ها:15 شهریور ماه 1397
اعلام نتایج داوری نهایی:1 آذر 1397
روز برگزاری جشنواره:7 آذر 1397
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha

مراسم های مشابه