پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

جشنواره گردشگري غذا و هنر آشپزي ايراني با محوریت استعدادیابی در هنر آشپزی

جشنواره گردشگري غذا و هنر آشپزي ايراني با محوریت استعدادیابی در هنر آشپزی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 10 مرداد 1397
تاریخ پایان : 12 مرداد 1397
استان : زنجان
شهرستان : زنجان
آدرس : زنجان
کد مراسم : 973777
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

زمان برگزاری جشنواره گردشگري غذا و هنر آشپزي ايراني با محوریت استعدادیابی در هنر آشپزی ؛زنجان - در محل زنجان - در تاریخ 10 تا 12 مرداد ماه 97 میباشد .

مسؤولان زنجان برای متنوع‌تر کردن جشنواره ملی آش ایرانی در طول سالیان مختلف برنامه‌های جانبی همچون آیین‌های سنتی و آداب و رسوم محلی و رقصهای آیینی نیز برگزار کردند که همین موجب شد؛ تعداد استان‌های شرکت کننده در این جشنواره بیشتر و بیشتر شود؛ جشنواره‎ای که امسال چهاردهمین دوره آن در مردادماه امسال برگزار خواهد شد.

اما با توجه به ظرفیت استان زنجان در حوزه آشپزی و برگزاری مطلوب آن قرار است؛ قبل از برگزاری جشنواره آش؛ «جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی» با محوریت استعدادیابی آشپزی از تاریخ 10 تا 12 مرداد ماه برگزار شود.

مدیر کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش اصلی مسابقه و جشنواره برگزار خواهد شد؛ گفت: این مسابقه در سه بخش به منظور استعدادیابی و استفاده از غذاهای سنتی، رقابت بین آشپزهای حرفه‌ای به منظور انتخاب اساتید از بین آنها و نیز رتبه‌بندی رستوران‌ها برگزار می‌شود.

یحیی رحمتی با بیان اینکه در پایان این جشنواره پنج آشپز برای حضور در جشنواره بین‌المللی گردشگری معرفی می‌شوند؛ گفت: همچنین در کنار این جشنواره 20 غرفه آشپزی و 60 غرفه صنایع دستی نیز دایر خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره احیا و ترویج غذاهای سنتی به عنوان یک جاذبه گردشگری؛ شناسایی استعدادهای برتر در حوزه آشپزی؛ برندسازی غذاهای ایرانی در صنعت گردشگری است؛ گفت: در برگزاری این جشنواره موضوعاتی شامل معرفی غذا به عنوان سوغات محلی؛ ملی و بین‌المللی و تجاری سازی آن مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه با برگزاری چنین جشنواره‌هایی استعدادهای شهروندان شناسایی و با برگزاری و ارائه آموزش‌های تکمیلی زمینه به کارگیری آنها در هتل‌ها و مراکز پذیرایی فراهم می‌شود؛ گفت: در واقع در تلاش هستیم با برگزاری این جشنواره ضمن معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در حوزه اشتغالزایی نیز گام مثبتی برداریم.

وی به برنامه‌های جانبی این جشنواره نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقه مراکز عرضه غذا؛ برگزاری مسابقه استعدادیابی آشپزان؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی؛ برگزاری غرفه‌های عرضه صنایع‌دستی؛ برگزاری برنامه‌های فرهنگی؛ انتخاب برترین‌های مراکز عرضه غذا و انتخاب استعدادهای آشپزی استان از جمله برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

رحمتی در ادامه از برگزاری جشنواره آش در زنجان خبر داد و گفت: این جشنواره از 22 مردادماه برگزار خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به آغاز ثبت نام از زنجانی‌ها برای شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی از یک هفته گذشته گفت: بر این اساس تا پایان تیرماه جاری از متقاضیان زنجانی شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی ثبت نام خواهد شد.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha

مراسم های مشابه