پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

همراهی:اکسیر ارتباط

همراهی:اکسیر ارتباط
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 26 بهمن 1396
تاریخ پایان : 10 اسفند 1396
ساعت شروع : 09:00
ساعت پایان : 12:30
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : تهران نیاوران، خیابان مینا(جنب پمپ بنزین)، کوچه گرجستانی، بن بست رامین، پلاک 11
مجری / مرجع خبر: موسسه هم نوا
کد مراسم : 962100
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

دوره­ والدگری مبتنی بر ارزش:
دوره‌ای است که برای والدین و مراقبان و مربیان کودکان طراحی‌شده تا بتوانند با کشف نظام ارزشی خود در ارتباط با کودکشان، عملکردی آگاهانه­ی مبتنی بر آن ارزش‌ها را انتخاب کنند. این برنامه با زیربنا قرار دادن رویکرد آموزش و درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد و مدنظر قرار دادن دوره‌های والدگری مبتنی بر ارزش موجود در دنیا، به اصول اساسی ارتباط مبتنی بر ارزش در رابطه با کودکان می‌پردازد.
آن‌گونه که ما با کودکمان ارتباط برقرار می‌کنیم، کاملاً به موقعیت مخصوصی که در آن قرار داریم، بستگی دارد. بخشی از این که چه چیزی برخی موقعیت‌ها یا بسترها را برای رفتار با کودک، بسیار سخت و مشکل می‌کند، احساسات و افکاری است که ما نسبت به آن موقعیت داریم و معنایی است که به آن می‌دهیم. اما آگاهی نسبت به اثر احساسات و افکار هم به‌تنهایی کلید حل مسئله و بهبود رابطه با کودک نیست. اگر با آگاهی نسبت به احساسات و افکاری که نسبت به هر موقعیت داریم و با در نظر گرفتن ارزش‌هایی که برای کودکمان می‌خواهیم، عمل کنیم، حلقه­ی مفقوده را پیداکرده‌ایم.
رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد به ما کمک می‌کند در موقعیت‌های مختلف بدون این که احساسات و افکارمان، کنترل ما را بر عهده بگیرند به آن‌ها توجه کنیم. بدین ترتیب می‌توانیم به‌جای عمل کردن بر مبنای آنچه ذهنمان می‌گوید، بر مبنای ارزش‌هایی که در زندگی برایمان اولویت‌دارند با کودکمان رفتار کنیم. درواقع این بستری است که توسط رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد، برای اندیشیدن درباره­ی ارزش‌ها، اولویت‌های آن‌ها و عمل مبتنی بر آن‌ها، خلق می‌شود. والدین در این بستر، می‌توانند با دیدن زندگی خود و تجربه‌هایی که در موقعیت‌های واقعی بخصوص در مواقع پرفشار با کودک خود دارند، به زندگی خود نگاه کنند و با آگاهی از ارزش‌هایی که دارند، عمل مبتنی بر ارزش را به‌جای عمل مبتنی بر گفتگوها و معنادادن­های ذهنی داشته باشند.

دستاورد های شرکت کنندگان:
_ حضور من در این دوره باعث شد بیشتر متوجه این موضوع بشوم که خلاقیت لازمه مادر بودن است و برای حل مسایل به وجود آماده و ارتباط با کودک دنبال راه حل های جدید و جدیدتر باشم.
_ به احساس و نیاز خودم و فرزندم بیشتر توجه کنم. با کودکم همراه بشوم و انچه میخواهم را با همراهی به او بدهم.
_ پیوند مهم ترین مسیر برای شروع و ادامه رابطه است.
_ من به عنوان یک مادر باید از خودم رضایت داشته باشم تا بتوانم به دیگران و کودکم رسیدگی کنم بیشترین چیزی که فرزندم از آن تاثیر می‌گیرد حال من مادر است.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha