پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

نمایشگاه نگار گری آثار یکتا و یگانه صبایی

نمایشگاه نگار گری آثار یکتا و یگانه صبایی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ شروع : 01 بهمن 1396
تاریخ پایان : 07 بهمن 1396
ساعت شروع : 09:00
ساعت پایان : 19:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : بزرگراه صدر، خیابان قیطریه ، فرهنگسرای ملل ، نگارخانه ملل
مجری / مرجع خبر: فرهنگسرای ملل
کد مراسم : 961906
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

این نمایشگاه پنجمین نمایشگاه این دو خواهر دوقلو می باشد. نمایشگاه شامل چندین اثر در قالب بازی با رنگ ، طرح مجلس ، تک رنگ و کار با طلاست .آثار در سایزهای مختلف و معمولا دارای حاشیه پاسپارتو است.

در این نمایشگاه آثار با رنگ گواش ، مرکب ، رنگ طلا و برروی مقوای فشرده ، انجام شده است. مینیاتور و یا نگار گری سبک خاصی از نقاشی ایرانی می باشد. که سرشار از اصالت طرح و ظرافت و دیدی عارفانه به زندگی دنیوی و اخروی انسانها دارد.و با کمک تصویر و رنگ و حتی بی رنگی در قاب دیدگان مخاطبانش الهام بخش و اثر گذار خواهد بود.

مینیاتور با آن همه ظرافت و ریزبینی غالبا روح تیزبین و حالت روحانی تصویر گذار برروح کمال طلب انسان دارد.گاه بیتهای شعری از خیام ، مولوی ، حافظ و ... یا دیگر بزرگان ادب فارسی آنچنان اثر شگرفی برروح لطیف هنرمند نگارگر گذاشته اند که باعث به وجود آوردن اثری پیدامون آن شعر شده اندو صد البته شعر خیام با آن لطافت و جاذبه کلام بیشترین اثر را در اثر این دونگارگر داشته است .
علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند د ر تاریخ یادشده از ساعت 9 تا 19 به نشانی بزرگراه صدر، خیابان قیطریه ، فرهنگسرای ملل ، نگارخانه ملل مراجعه و یا جهت اطلاعات بیشتر از برنامه های این مرکزمی توانند به نشانی اینترنتی Melal.farhangsara.ir و یا کانال تلگرام فرهنگسرا به نشانی @farhangsaramelal1 مراجعه کنند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha