پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

هفدهمین نشست تخصصی «آیین آواز»

هفدهمین نشست تخصصی «آیین آواز»
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 19 دی 1396
ساعت شروع : 18:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعی ، بالاتر ازسیدخندان، خ جلفا
مجری / مرجع خبر: فرهنگ سرای ارسباران
کد مراسم : 961697
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

هفدهمین نشست تخصصی «آیین آواز» سه شنبه 19 دی ساعت 18 با حضور معصومه مهرعلی و بهرام باجلان به « بررسی کیفیت و مرزهای تقلید در آواز » اختصاص دارد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران ، معصومه مهرعلی با همراهی علی شیرازی کارشناس مجری برنامه به بررسی «کیفیت و مرزهای تقلید در آواز ایرانی» می پردازد .
بهرام باجلان در این نشست آوازی بداهه را با همراهی مسعود جاهد نوازنده نی به اجرا در می آورد.
بهرام باجلان متولد ۲۰ آذر ۱۳۳۸ در تهران است. او موسیقی را نزد پدر و دایی خود با شاهنامه‌خوانی آغاز کرد و از محضر استادان بزرگی چون زنده‌یاد اصغر بهاری، استاد نصرالله ناصح‌پور، استاد عبدالوهاب شهیدی و زنده‌یاد حسین عمومی بهره برد. او علاوه بر آواز با ساز «سه تار» نیز آشنایی دارد. باجلان پس از انتشار آلبوم‌هایی مانند «چشمه‌ساران» و «سرو ماه»، در سال ۱۳۷۸ به سوئد رفت و در دانشگاه استکهلم علاوه بر تدریس سه تار در این دانشگاه، مشغول تحصیل موسیقی و صدا‌سازی شد. وی تاکنون کنسرت‌هایی در کشورهای آلمان، سوئد و آمریکا برگزار کرده است.
نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» از نیمه اول سال 1395 با هدف تجلیل از پیشکسوتان عرصه آواز و معرفی چهره‌های کمتر شناخته‌شده جوان و میانسال فعال در عرصه آواز با ارایه مباحث فنی و تئوریک آواز ایرانی به همت کانون موسیقی ارسباران برگزار می شود .
علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعی ، بالاتر ازسیدخندان، خ جلفا مراجعه یا با شماره 22872818 تماس بگیرند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha