پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی

چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 25 دی 1396
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما
مجری / مرجع خبر: انجمن مدیریت جهادی کشور
کد مراسم : 961556
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.معرفی همایش

پیرو اوامر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1393 پیرامون بکارگیری مدیریت جهادی در اداره کلیه امور کشوری و لشگری، اولین، دومین و سومین همایش ملی مدیریت جهادی در سال های 1393، 1394 و 1395 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور جمع کثیری از مدیران منتخب شایسته و جهادی و با اجرای مراسم تقدیر از مدیران برگزیده جهادی کشور، با موفقیت برگزار گردید. از نتایج ارزشمند برگزاری سه دوره همایش ملی مدیریت جهادی، تشکیل انجمن مدیریت جهادی کشور به عنوان تشکلی ملی با اهدافی همچون کمک به پیاده سازی منویات معظم له در شاخص های مدیریت جهادی، توسعه فرهنگ مدیریت جهادی در بین مدیران خدوم کشور و همبستگی و هم افزایی نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی در جهت تحقق راهبردهایی چون اقتصاد مقاومتی، جهاد علمی و فرهنگی می باشد.

در این راستا به یاری خداوند متعال و با مساعدت مسئولان و مدیران جهادی کشور، این انجمن چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی را با شعار مدیریت جهادی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در تاریخ 25 دی ماه 1396 و در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می نماید.

اهمیت برگزاری همایش

ظرفیت های بالقوه اقتصاد ایران نه تنها برای همه اهالی فن و کارشناسان اقتصادی روشن می باشد، بلکه برای یکایک مردم نیز به نوعی واضح و نمایان است. اما با کمال تأسف باید این اعتراف تلخ را بازگو کرد که این ظرفیت های بالقوه هرگز نتوانسته اند آن طور که شایسته این کشور است، به صورت بالفعل در آمده و دغدغه‌های اقتصادی را رفع کنند. که اگر این گونه نبود، این جنگ اقتصادی تمام عیار بر علیه کشور عزیزمان تدارک دیده نمی شد، چرا که انگشت دشمن، بر روی نقطه ضعف ما است.

اقتصادی که با نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت حامل های انرژی و کاهش بهای نفت، دچار تزلزل گردد، و یا به عبارتی وقتی اقتصاد یک کشور تک محصولی باشد و تحت تأثیر تکانه های جهانی باشد، این یک نقطه ضعف بزرگ برای آن کشور محسوب می شود. اما راه حل چیست؟

اگر نگاهی به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با فساد اقتصادی، اصل ۴۴ قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی بیندازیم، راه حل را به وضوح مشاهده می‌کنیم. راه حل‌هایی که همه آنها با کار و تلاش، قابل وصول و دستیابی است. اولویت‌های اقتصادی که ریشه در بنیان‌های اقتصاد بومی دارد و راه چاره را در اتکاء به تولید و صنعت داخلی و نیز استفاده از یک همت مضاعف و مدیریت جهادی می داند. قطعاً بزرگترین راه حل همان جهاد است؛ تفکر جهادی، ساز و برگ جهادی، عمل جهادی و مدیریت جهادی.


ضرورت برگزاری همایش

امروز شرایط نظام اسلامی ایجاب می کند تا الگوی مدیریتی اثرگذار با ویژگی هایی همچون دانش محوری ، تعهد ارزش مدارانه و شایسته سالار برای سازماندهی حوزه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کشور بکار گرفته شود . در این زمینه ، ضرورت بهره مندی از الگوی مدیریت جهادی موضوع بدیعی است که از سوی مقام معظم رهبری بارها در جمع کارگزاران نظام اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است. مدیریت جهادی یکی از شاخص‌های لازم برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است كه اگر به آن توجه شود بسیاری ازمشكلات در عرصه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و... حل خواهد شد. به عبارتی الگوی مدیریتی دفاع مقدس و مدیریت جهادی، ضرورت انجام کارهای بزرگ و کلید گذر از مشکلات جاری کشور می باشد. اگر زیربنای مدیریت جهادی به درستی تعریف شود، نباید دیگر از تحریم‌ها بترسیم و در برابر مشکلات نا امید باشیم، در حقیقت با استفاده از این مدیریت مسئولان می‌توانند بر مشکلات موجود غالب شوند.

مدیریت جهادی، از این رو باید به عنوان یک ضرورت برای اجرا مدنظر قرار گیرد که راهی جز این برای کشور باقی نمانده است. نه کشور در شرایطی است که بتوان با مخدر نفت دردهای اقتصاد را تسکین داد و نه مردم در شرایطی هستند که بتوانند خود را با هزینه های سرسام آور فعلی و شاخص در هم شکسته فضای کسب و کار تطبیق دهند. از این رو، مدیریت جهادی به عنوان الگوی مدیریتی برآمده از بطن انقلاب اسلامی که مبتنی بر ارزش ها و آرمانهای ایرانی- اسلامی از یکسو و از سوی دیگر در پیوند با علم و دانش روز می باشد، همواره مدنظر مقام معظم رهبری بوده است و از اهمیت و جایگاه ویژه ای نزد ایشان برخوردار است و بارها در سخنان و فرمایشات خود به مسئله مدیریت جهادی و در پیش گرفتن این الگوی مدیریتی از سوی مسئولان نظام تاکید کردند. زیرا تنها راه برون رفت از این بحران فعلی و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت کشور، به کارگیری مدیریت جهادی است.


اهداف برگزاری همایش

· تقویت و ترویج فرهنگ مدیریت جهادی

· شناسایی ظرفیت های بالقوه در حوزه های گوناگون صنعتی کشور و تلاش برای تبدیل آنها به بالفعل

· شناسایی نقاط ضعف و قوت قوای مهندسی کشور در انجام پروژه های کلان ملی

· هم اندیشی و همگرایی قوای مهندسی کشور

· هم افزایی قوای مهندسی کشور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

· مدیریت توان علمی و صنعتی کشور جهت انجام پروژه های کلان ملی

محورهای برگزاری همایش· نقش مدیریت جهادی در انجام پروژه های کلان ملی

· تبیین راهبردها و مولفه های مدیر و مدیریت جهادی در سازمان ها

· نقش مدیریت جهادی در توسعه اقتصادی در شرایط پس از تحریم

· لزوم ایجاد همبستگی قوای مهندسی کشور در جهت پیشبرد اهداف ملی

· راه کارهای بهره گیری هوشمندانه و خلاقانه از شرکت های بزرگ خارجی در شرایط پس از تحریم

· شناسایی و بررسی راهکارهای خروج از اقتصاد تک محصولیتلفن: 66059433 - 66059737 - 66059504 - 021

نمابر: 42693236 – 021

پست الکترونیکی: jmconf.ir@gmail.com

آدرس تلگرام: iranjma@

اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha

مراسم های مشابه