پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

نشست تخصصی «رنگ و زندگی

نشست تخصصی «رنگ و زندگی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 28 آذر 1396
ساعت شروع : 17:00
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : فرهنگ‌سرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی
مجری / مرجع خبر: فرهنگ‌سرای فردوس
کد مراسم : 961525
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

دومین نشست تخصصی "رنگ و زندگی" که به همت نگارخانه پردیسان فرهنگسرای فردوس با موضوع " تاثیرفرم و شکل در زندگی و روح و روان انسان" برگزار می شود، آثار تنی چند از هنرمندان به نمایش در می آید و بهرام کلهرنیا به عنوان کارشناس مدعو، این آثار را بررسی و تحلیل می کند؛ هم چنین بصورت همزمان یکی از هنرمندان در قالب ورک شاپ هنری به خلق یک اثر هنری می پردازد.بهرام كلهرنيا متولد سال ۱۳۳۱ در كرمانشاه است. تحصيلات كارشناسی و كارشناسی ارشد وی به ترتيب در رشته‌های طراحی و پيكره‌سازی و گرافيك و تصويرسازی است. وی از سال ۱۳۵۱ در حوزه طراحی گرافيك و هنر مشغول تدريس و فعاليت بوده و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و دانشکده صدا و سیما است.

علاوه بر اين وی دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، عضو شورای تألیف كتاب‌های گرافیك دانشگاه جامع علمی كاربردی و همچنين مشاور و مدير هنری ـ پژوهشی در چندين وزارت‌خانه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت نفت است.

كلهرنيا اكنون در حال تهیه یک مجموعه مستند درباره تاریخ و فرهنگ ایران برای صدا و سیما است که با نگاهی نو به جنبه‌های کمتر شناخته‌شده فرهنگ و باستان‌شناسی ایران (ایران فرهنگی) می‌پردازد. از بخش‌های آماده شده آن می‌توان به «خط کوفی و ارزش بصری و فرهنگی آن» و «نقوش طاق بستان» اشاره كرد.

انجمن طراحان گرافیک كرمانشاه در سال ۱۳۹۰ تندیس سرو مرداد را به پاس تلاش‌های بهرام کلهرنیا در نشر و توسعه هنر گرافیک به ایشان اهدا كرد.گفتنی است؛ اولین نشست تخصصی رنگ و زندگی به موضوع "تاثیر رنگ در زندگی و روح و روان انسان" اختصاص داشت که با استقبال چشمگیر هنردوستان در مردادماه سال جاری در این فرهنگسرا برگزار شد.علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به فرهنگ‌سرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره 44000203 تماس بگیرند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha