پایگاه اطلاع رسانی مراسم های کل کشور

اولین همایش ملی فناوری کوانتومی

اولین همایش ملی فناوری کوانتومی
وضعیت : مراسم به پایان رسیده
تاریخ برگزاری : 05 شهریور 1396
استان : تهران
شهرستان : تهران
آدرس : سازمان انرژی اتمی ایران ، سالن اجتماعات خوارزمی
مجری / مرجع خبر: سازمان انرژی اتمی
کد مراسم : 961027
نظرات / پیشنهادات شما
قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد، استعلام نمایید.

اولین همایش ملی فناوری کوانتومی و کاربردهای آن با حضور دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از متخصصان و پژوهشگران این حوزه از نهادها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و سازمان انرژی اتمی ایران از 9 صبح تا عصر روز یکشنبه 5 شهریورماه جاری در سالن اجتماعات خوارزمی سازمان برگزار می شود.

این همایش با هدف ایجاد بستر لازم برای معرفی فناوری های کوانتومی در کشور و آشنایی با آخرین دستاوردها در این زمینه و نیز ایجاد هم افزایی از طریق ارتباط بین متخصصین و فعالان حوزه مذکور برنامه ریزی شده است. در همایش ملی فناوری کوانتومی و کاربردهای آن از صاحبنظران این حوزه در بیش از ده ها دانشگاه، مراکز تحقیقاتی، نهادها و سازمان ها دعوت بعمل آمده است تا با هم اندیشی و هم فکری در اهتمام به یافتن راهبردها و سازوکارهای لازم برای ایجاد و گسترش تعاملات و مبادلات علمی و ارتقاء سطح همکاری ها، به تقویت بنیه علمی کشور مدد برساند.

ناگفته نماند امروزه جهان شاهد انقلاب و ظهور عصر جدیدی از فناوری های کوانتومی است که می تواند تحولات عظیمی در حوزه های سلامت، امنیت، دفاعی، محیط زیست، ارتباطات و محاسبات ایجاد کند. فیزیک کوانتومی به مطالعه پدیده ها و ویژگی های سیستم های اتمی و زیر اتمی می پردازد که توسط فیزیک کلاسیک قابل توصیف نیستند. از اینرو بسیاری از کشورهای پیشرفته و شرکت های بزرگ صنعتی و تجاری در دنیا به دنبال سرمایه گذاری در حوزه های علوم و فناوری کوانتومی یعنی ارتباطات، شبیه سازی، محاسبات، حسگرها و زیست شناسی کوانتومی می باشند.
اشتراک گذاری :

نظرات شما

captcha

مراسم های مشابه